Jonizacja w prostownicach do włosów

Czy słyszałaś o czymś takim jak jonizacja w prostownicach do włosów? Na pewno tak. Teraz tylko pojawia się pytanie czy wiesz na czym owa jonizacja w prostownicach do włosów polega? Jeśli nie wiesz to już a chwilę się dowiesz. Co więcej, dowiesz się także na czym polega działanie ultradźwięków, lub na przykład prostowanie z wykorzystaniem podczerwieni.

Jonizacja w prostownicach do włosów – na czym polega

Już teraz dowiesz się na czym dokładnie polega funkcja jonizacji i co dzięki tej opcji zyskają Twoje włosy. Otóż dzięki tej funkcji prostownica, podczas pracy wytwarza jony ujemne, które działają na strukturę włosa w ten sposób, że zamykają jego łuski. Poza tym jonizacja w prostownicach do włosów chroni włosy przed zniszczeniem, a także sprawia, że są bardziej wygładzone, oraz nie elektryzują się, dzięki czemu efekt lepszy.

Jonizacja w prostownicach do włosów i znacznie więcej

Kolejna funkcja, w którą są wyposażone niektóre prostownice to wytwarzanie pary. Ta funkcja także zabezpiecza włosy przed zniszczeniem. Działanie pary polega na tym, że rozluźnia ona włókna włosa oraz odbudowuje je, przy czym jest wyjątkowo bezpieczna dla włosów. Każda prostownica parowa posiada wbudowany zbiornik na wodę.
Ultradźwięki– dzięki ultradźwiękom prostownica jest wprowadzana w system drgań, które sprawiają, że włosy są wyjątkowo wygładzone, a to z kolei ma oczywiście znaczny wpływ na ostateczny efekt fryzury.
Kolejna i ostatnia zarazem funkcja, którą opiszemy to funkcja podczerwieni. Płytki prostownicy wyposażonej w funkcję podczerwieni nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu włosy są zabezpieczone przed spaleniem. Może się wydawać, że użycie takiej prostownicy jest bardzo proste, jednak należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Bez właściwej ochrony i pielęgnacji Twoje włosy za sprawą temperatury staną się wysuszone, łamliwe i pozbawione blasku. Jednak dobra prostownica w zestawieniu z odpowiednimi kosmetykami ochronnymi pozwolą Ci tego uniknąć. Częstotliwość z jaką będziesz używała prostownicy również ma bardzo duże znaczenia. Dlatego też pamiętaj o tym, aby nie przesadzać z prostowaniem – czasem pozwól odetchnąć swoim włosom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Włosopedia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.