Jak prostować włosy ?

Jak prostować włosy bezpiecznie

Prostownica do włosów, jak korzystać z prostownicyProstownica do włosów to zdecydowanie nie zabawka, nagrzana powierzchnia ma między 150°C a 240°C co przy bezpośrednim kontakcie sprawia okrutny ból. Zanim nasza prostownica do włosów pójdzie w ruch warto się do tej operacji przygotować, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Po pierwsze należy umyć włosy, i tutaj pojawia się pytanie. Czy lepiej prostować włosy „na mokro” czy „na sucho”? Jak dla mnie to jest to kwestia indywidualna, każdy powinien dojść do swojej właściwej metody. Jak na mój gust zależy od tego jak grube i zadbane są nasze włosy i czy są bardzo oporne na prostowanie. Generalnie mogę powiedzieć, że łatwiej się je prostuje jak są lekko wilgotne, ale bez przesady. I tutaj przypominam raz jeszcze to co mówiłam wcześniej – pamiętajcie o preparatach ochronnych przed wysoką temperaturą dla włosów. To nie są żarty! Prostownica do włosów jak widzieliście wcześniej może się nagrzewać nawet do 240°C, a więc zadbajcie o wasze włosy zanim poddacie je temperaturowym torturom. Szampon Proliss Start'In do prostowania włosów Babyliss Pro Powtarzam, takie preparaty nie są drogie (20-40 PLN) a wasze włosy na tym skorzystają. No dobrze dosyć o wszystkim, wróćmy do naszej operacji. Prostownica do włosów włączona do kontaktu, nasze włosy są umyte, preparaty nałożone i teraz należy zacząć prostowanie, ale… Jaką temperaturą?

Szampon do prostowania włosów Babyliss Pro

Po raz kolejny, wszystko zależy od naszych włosów, jeżeli nasze włosy są z natury cienkie i delikatne to oczywiście że nie będziemy ich prostować w 240°C bo grozi im spalenie. Jeżeli natomiast mamy grube, ostro kręcone włosy lepiej temperaturę ustawić na wysoką – zachowując oczywiście wszelką ostrożność. Jeżeli wybrałyście dobrą prostownicę do włosów to na pewno ma ona regulację temperatury, która pozwoli wam na optymalizację waszej operacji. Jeżeli nie, prostownica do włosów z regulacją temperatury będzie zdecydowanie dobrym zakupem dla Ciebie. Sprawdź oferty różnych prostownic do włosów, wraz z preparatami. Nie zapomnij o sekcji specjalnej – promocje.

Jak prostować włosy

Jak prostować włosy Produkty ochronne - zaletyProstownica
Cena
Zamawiam i prostuję
Proliss Liss'up Babyliss Pro, spray do prostowania włosów

Proliss Liss'Up Spray do prostowania włosów


Spray Proliss Liss'up firmy Babyliss Pro sprawia, że Twoja prostownica do włosów nie napotka żadnego oporu podczas prostowania włosów. Dzięki temu sprayowi, Twoje włosy będą śliskie i odporne na wysoką temperaturę co poprawi ich jakość i ogólny wygląd po tym jak prostownica do włosów wypełni swoje zadanie. 39 PLN


Proliss Babyliss Pro, odżywka do prostowania włosów

Proliss Babyliss Pro odżywka do prostowania włosów

Dzięki tej specjalnej odżywce Babyliss Pro, prostownica do włosów będzie gładko się ślizgała po kosmykach Twoich włosów. Wzbogacona o witaminę E chroni włosy przed wysoką temperaturą, ponadto sprawia że poplątane własy łatwo się rozczesują, dzięki temu prostownica do włosów jest dużo wydajniejsza.36 PLN


Szampon Proliss Start'In do prostowania włosów Babyliss Pro

Szampon do prostowania włosów Babyliss Pro

Dzięki temu szamponowi Babyliss Pro, którego należy użyć zanim prostownica do włosów pójdzie w ruch, nasze włosy będą wzmocnione i oczyszczone ze wszystkiego co może mieć negatywny wpływ na nasze włosy podczas użycia prostownicy do włosów. Ponadto preparat jest wzbogacony o proteiny pszeniczne oraz wyciąg z pączków lipy.34 PLN

Dzięki tej tabeli dowiecie się jak prostować włosy aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości. Prostowanie włosów wcale nie musi być niszczące dla Twoich włosów wystarczy że będziesz uważać na to co robisz i przeczytasz nasz specjalny poradnik jak prostować włosy.

Jak prostować włosy

Jak prostować włosy za pomocą prostownicy?

Jeżeli już znamy optymalną temperaturę dla naszych włosów, to przystępujemy do prostowania. I jeszcze raz moje drogie, tutaj też nie pomoże zasada im szybciej tym lepiej – nie warto brać za dużo włosów naraz bo i tak nic to nie da. Prostownica do włosów staje się efektywna przy odpowiedniej ilości włosów, najlepiej jak same porobicie testy z waszą prostownicą do włosów ale technika powinna być mniej więcej taka sama jak przy szczotkowaniu, pasemko i delikatnie zjeżdżamy prostownicą wzdłuż – unikając zatrzymywania się na dłuższy okres czasu w jednym miejscu. Normalnie, w zależności od tego ile mamy włosów i jak ciężko się je prostuje, prostownica do włosów pozwoli nam na wykonanie prostowania od 20minut do nawet godziny Prostownica do włosów, jak należy prostować włosy (wszystko zależy od doświadczenia moje kochane:) ).

Zapewniam was, że dojdziecie do wprawy, jeżeli tylko nie zniechęcicie się przez waszą prostownicę, która jest średniej jakości. A na koniec, mała wskazówka ode mnie dla was. Jeżeli już macie wyprostowane włosy a boicie się, że w ciągu wieczoru za szybko mogą się znowu skręcać (od pogody lub natrętów:P ) spryskajcie całość delikatnie lakierem, pozwoli to na dłuższe utrzymanie się pożądanego efektu. Jeszcze jedno, wiem że jak już ktoś was zauważy to chce się prostować włosy cały czas, żeby mu się podobać ale nie rób tego. Najbezpieczniej będzie dla Twoich włosów jeżeli prostownica do włosów wyskoczy z Twojej szuflady max 3 razy w tygodniu. I nie kręć głową – mówię to, bo nie chcę, żebyś straciła włosy. Poniżej w tabeli przedstawiam wam produkty, które ja używałam do włosów i dzięki którym moje włosy są idealnie gładkie i odżywione po prostowaniu. Oczywiście, na pewno znajdziecie inne tańsze albo jeszcze lepiej produkty, których wy używacie i do tego tej samej marki (serii) – i bardzo dobrze, gdyż na ogół składniki takich produktów się dopełniają. Nie zapominaj, prostownica do włosów powinna być używana bezpiecznie wraz z odpowiednią ochroną, która jeszcze raz się powtórzę ma na celu zabezpieczenie Twoich włosów.

Buziaki

Gonia

Możliwość komentowania jest wyłączona.