Co to jest prostownica do włosów

Co to jest prostownica do włosów? Odpowiedź na to pytanie zna chyba każdy, nawet mało dziecko. Jednak nie każdy wie jak dokładnie jest zbudowana prostownica i jakie…zadania może spełniać. Tak! Dobrze przeczytałeś – otóż nowoczesne prostownice mogą zrobić znacznie więcej niż tylko wyprostować włosy. Ale po kolei.

Co to jest prostownica do włosów – jak jest zbudowana prostownica do włosów?

Aby odpowiedzieć na pytanie co to jest prostownica do włosów warto rozłożyć ją na części pierwsze, czyli dowiedzieć się jak jest zbudowana. Otóż każda prostownica do włosów składa się z dwóch płytek, które znajdują się w specjalnej obudowie. Płytki te rozgrzewają się do wysokich temperatur. Między płytki wkłada się się pasmo włosów, a następnie przeciąga się prostownicę od nasady aż po same końce. Należy pamiętać o tym, że ogromny wpływ na jakość prostownicy ma materiał, z których są wykonane płytki, ich powłoka, wielkość i kształt. To powłoka decyduje o tym, czy dany model prostownicy jest bezpieczny dla włosów. Dobra powłoka zapewnia maksymalną ochronę przed wysoką temperaturą, a dodatkowo chroni łuskę włosa przed zniszczeniem i ułatwia prostowanie.

Co to jest prostownica włosów – co potrafi prostownica do włosów?

Rola prostownicy jest tak jakby oczywista– ma prostować włosy. Dobra prostownica do włosów, czyli posiadająca na przykład płytki ceramiczne oprócz tego, że prostuje włosy zaledwie w kilka minut, chroni je także przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Włosy po użyciu prostownicy powinny być proste. To jak długo utrzyma się efekt prostych włosów zależy od ich rodzaju, warunków atmosferycznych oraz od jakości prostownicy.
Jak wspomnieliśmy wcześniej prostownica oprócz tego, że prostuje może także zakręcić włosy – a to oznacza, że jednego dnia możesz mieć piękne proste włosy, drugiego zaś bujne loki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Włosopedia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.