Co musi mieć dobra prostownica

Na dzisiejszym rynku istnieje wiele rodzajów prostownic. Dlatego pytanie o to co musi mieć dobra prostownica jest jak najbardziej uzasadnione. Już za chwilę, dzięki naszemu artykułowi poznasz na nie odpowiedź.

Co musi mieć dobra prostownica – a oto odpowiedź na to pytanie

Oczywiście wybór na rynku jest tak ogromny, że niejednokrotnie mamy problem z dokonaniem właściwego wyboru. Najważniejszy jest materiał, z którego są wykonane płytki. Obecnie, prostownice do włosów są najczęściej wyposażone w płytki turmalinowe oraz ceramiczne. Coraz częściej można spotkać także prostownice z płytkami pokrytymi tytanową powłoką. Jednak co musi dobra prostownica do włosów bezdyskusyjnie?
Przede wszystkim płytki powinny być zbudowane z materiału, którego szkodliwe działanie na strukturę włosa będzie ograniczone do minimum. Tak więc, zgodnie z tą zasadą, dobra prostownica powinna mieć nano – ceramiczne lub turmalinowe płytki. Dla dłuższego efektu ważny jest również kształt płytek. Zaokrąglony kształt płytek umożliwia prostowanie włosa już od samej nasady oraz tworzenie loków i fal.
Poza tym ważny jest system jonizacji, który zapobiega elektryzowaniu się włosów. Gwarantuje on, że podczas układania włosy nie będą się elektryzować i dodatkowo będą miękkie oraz bardziej podatne na rozczesywanie. Co musi mieć dobra prostownica oprócz tego? Powinna być zgrabna i poręczna, aby praca z nią była łatwa i przyjemna. Tak więc podsumowując, dobra prostownica powinna być zbudowana z płytek nano – ceramicznych, lub turmalinowych, ponieważ właśnie te materiały mają najmniej szkodliwe oddziaływanie na strukturę włosa. Tak samo ważny jest również zaokrąglony kształt płytek, ponieważ wpływa on na estetyczny wygląd, a także zwiększa efektywność pracy urządzenia. umożliwia również prostowanie włosów już od samej nasady.
Istotna jest również funkcja jonizacji, która między innymi zapobiega elektryzowaniu się włosów i sprawia, że włosy są jeszcze bardziej gładkie. Warto też zwrócić uwagę na to czy dana prostownica posiada lampeczkę, która sygnalizuje gotowość do użycia oraz opcję, dzięki której prostownica sama się wyłącza, na przykład po 15 minutach od momentu zakończenia pracy prostownicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.